VW-TEAM-KUTNO

forum fanów VW , AUDI , SEAT, SKODA czyli aut grupy VAG


  • Index
  •  » PROBLEMY
  •  » Wentylator włącza się przy 80 stopniach

#1 2012-04-26 21:23:26

 rekin

Użytkownik vw

Skąd: Łanięta
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 35
auto: Audi B4
silnik: ABT 2.0

Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Mam pytanko.W audi b4 wentylator włącza się przy 80 stopniach i tak sobie myślę czy to może byc rozwalony czujnik temperatury ten w chłodnicy,a może to tylko licznik źle pokazuje:)
Czekam na wypowiedzi.
Pozdro

Offline

 

#2 2012-04-26 23:29:51

 CzasiU

vwgagatek

Skąd: Kutno-GBW
Zarejestrowany: 2012-01-18
Posty: 51
auto: VW Polo 86C2F "ElenA"

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Wątpię żeby licznik źle pokazywał różne usterki mogą być czujnik,bezpieczniki,termostat,przewody.Zawsze przy 80C włączał ci się wentylator czy dopiero teraz to zauważyłeś.Jaki rok, domyślam się że na wielopunkcie siedzi i wentylator masz 1-dno stopniowy czy 2 ?

Offline

 

#3 2012-04-27 01:09:41

 Krzysiek199191

vwgagatek

2580279
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 82
auto: Golf III Gti
silnik: 2e

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Ja mysle ze musisz wymienic myszke przy kompie chyba ze masz lapka to wymien lapka:D a tak na powaznie to byl bym za czujnikiem raczej
pozdro:)

Offline

 

#4 2012-04-27 21:51:00

 rekin

Użytkownik vw

Skąd: Łanięta
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 35
auto: Audi B4
silnik: ABT 2.0

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Samochód mam od miesiąca i już tak było,rocznik 94 i wentylator jednostopniowy.Ogrzewanie działa super to może termostat odpada co???Jak ogarnę temat to dam znać co było;)Dzięki za pomoc zacznę od czujnika.

Offline

 

#5 2012-04-27 22:06:58

krolo

Admin

2013026
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 329
auto: mk2
silnik: gx
WWW

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

termostat nie ma nic do dzialania wentylatora, wymien albo podmien czujnik temperatury ( ten od ktorego przewody ida bezposrednio do włącznika wentylatora ) i bedzie raczej wszystko jasne

Offline

 

#6 2012-04-28 12:43:24

 CzasiU

vwgagatek

Skąd: Kutno-GBW
Zarejestrowany: 2012-01-18
Posty: 51
auto: VW Polo 86C2F "ElenA"

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Termostat reguluję/wyrównuję temperaturę płynu między silnikiem i chłodnicą jeżeli nie będzie on puszczał gorącego płynu (termostat zepsuty) to po stronie silnika będzie np: 100C a po stronie chłodnicy 80C będzie niska Temp. która trafia do czujnika który załącza Wentylator.Więc skoro w chłodnicy jest temp 80C to czujnik nie ma potrzeby go włączać mimo że po stronie silnika jest te 100C.Więc chyba termostat ma coś do działania wentylatora.

Ja ci radzę sprawdzić najpierw bezpieczniki od wentylatora,wtyczkę czy nie spada i przewody.Przy chłodnicy masz gdzieś ten czujnik to są chyba termowłączniki tak się zwą.Jak je znajdziesz bo są chyba 2 tak mi się wydaję to odłącz je i połącz na chwile ze sobą i jeżeli wentylator się włączy to znaczy że masz zepsuty czujnik (Termozłączniki) a jeżeli się nie włączy to możliwe że masz spalony silnik albo gdzieś przerwę prądu który ma iść do silnika od wentylatora.Sprawdź też termostat czy działa poprawnie

Pozdrawiam.Daj znać jak coś

Ostatnio edytowany przez CzasiU (2012-04-28 12:56:58)

Offline

 

#7 2012-05-14 17:19:04

 koniu03

Admin

6161367
Call me!
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 321
auto: ...: AUDI 90 :...
silnik: ...: 2,3 NG :...

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

CzasiU napisał:

Termostat reguluję/wyrównuję temperaturę płynu między silnikiem i chłodnicą jeżeli nie będzie on puszczał gorącego płynu (termostat zepsuty) to po stronie silnika będzie np: 100C a po stronie chłodnicy 80C będzie niska Temp. która trafia do czujnika który załącza Wentylator.Więc skoro w chłodnicy jest temp 80C to czujnik nie ma potrzeby go włączać mimo że po stronie silnika jest te 100C.Więc chyba termostat ma coś do działania wentylatora.

nie wiem czasiu jaka szkole konczyles ale piszesz bzdury poniewaz czujnik od wlaczania wentylatora a czujnik temperatury sa umieszczone w innych miejscach wiec jedno z drugim nie ma nic wspolnego a tym bardziej termostat nie ma zadnego wplywu na wlaczanie wentylatora przy (za)niskiej temp.

CzasiU napisał:

Ja ci radzę sprawdzić najpierw bezpieczniki od wentylatora,wtyczkę czy nie spada i przewody.Przy chłodnicy masz gdzieś ten czujnik to są chyba termowłączniki tak się zwą.Jak je znajdziesz bo są chyba 2 tak mi się wydaję to odłącz je i połącz na chwile ze sobą i jeżeli wentylator się włączy to znaczy że masz zepsuty czujnik (Termozłączniki) a jeżeli się nie włączy to możliwe że masz spalony silnik albo gdzieś przerwę prądu który ma iść do silnika od wentylatora.Sprawdź też termostat czy działa poprawnie

Pozdrawiam.Daj znać jak coś

nie wiem czemu kazesz sprawdzac bezpieczniki kable kostki itp. robic jakies zlaczki na krotko, skoro wentylator dziala tylko ze sie za wczesnie zalacza.
sadze ze za bardzo skupules sie na tym aby pokazac swoja madrosc nad naszym adminem ze nie zauwazyles ze piszesz nie na temat

pozdrawiam

Offline

 

#8 2012-05-15 14:18:54

 CzasiU

vwgagatek

Skąd: Kutno-GBW
Zarejestrowany: 2012-01-18
Posty: 51
auto: VW Polo 86C2F "ElenA"

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

koniu03 napisał:

nie wiem czasiu jaka szkole konczyles ale piszesz bzdury poniewaz czujnik od wlaczania wentylatora a czujnik temperatury sa umieszczone w innych miejscach wiec jedno z drugim nie ma nic wspolnego a tym bardziej termostat nie ma zadnego wplywu na wlaczanie wentylatora przy (za)niskiej temp.

A co ma do tego szkoła? Wystarczy się popytać 3-4 mechaników przeczytać kilka tematów i wiesz więcej niż to co w szkole pitolą.Więc skoro termowłaczniki nie są wkręcone do chłodnicy to gdzie on się znajduję i co załącza wentylator ?

koniu03 napisał:

sadze ze za bardzo skupules sie na tym aby pokazac swoja madrosc nad naszym adminem ze nie zauwazyles ze piszesz nie na temat

pozdrawiam

Jak to zobaczyłem to padłem.Jakbyś zauważył to jesteśmy w dziale Technicznym-> Problemy który ma na celu pomóc użytkownikowi a nie wywyższać się czy obrażać/ośmieszać kogoś a tym bardziej admina.Więc skoro ja pokazuję swoją mądrość nad adminem,to ty teraz chyba chcesz się podlizać adminowi.Oboje wiemy że w jednym i drugim przypadku jest inaczej.Napisałem że Krolo nie ma racji,chyba nie po prostu wyjaśniłem działanie termostatu chodź powstrzymałem się o pisaniu o tych obiegach.Więc nie szukaj dziury w całym...

Ostatnio edytowany przez CzasiU (2012-05-15 14:21:26)

Offline

 

#9 2012-05-18 22:07:46

 koniu03

Admin

6161367
Call me!
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 321
auto: ...: AUDI 90 :...
silnik: ...: 2,3 NG :...

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

CzasiU pozwol ze Ci wyjasnie czym rozni sie termowlacznik od czujnika temperatury.
1. termowlacznik zamontowany jest w chlodnicy i jego zadanie polega na zalaczaniu wentylatora gdy temperatura jest wyzsza od tej na ktora jest ustawiony.
2. czujnik temperatury znajduje sie (najczesciej) w krućcu a kruciec jest polaczony z ukladem zakniety (czyli gdy termostat jest zamkniety) i dzieki niemu na desce pojawia sie wysykosc temperatury na wskazniku.

sumujac jezeli koledze zalacza sie wentylator przy 80 stopniach to oznacza:
1. uszkodzony termowlcznik (za wczesnie wlacza wentylator)
2. zle dobrany czujnik temp. co skutkuje zlym wskazaniem na desce

a teraz pokaze twoje bledne rady oraz wyjasnia:
1 typ. czujnik (tutaj miales dobry strzal bo sie zgodzily z toba 2 osoby)
2 typ. bezpiecznik (wentylator dziala wiec bezpiecznik jest dobry)
3 typ. termostat (uszkodzony termostat nie ma wplywy za zbyt wczesne zalaczanie sie wentylatora - mozliwe tylko przegrzewanie lub niedogrzanie silnika)
4 typ. przewody (powtorze jeszcze raz ze wentylator dziala wiec to chyba nie przewody)

i dochodzimy do konca tematu
piszac:
"Ja ci radzę sprawdzić najpierw bezpieczniki od wentylatora,wtyczkę czy nie spada i przewody.Przy chłodnicy masz gdzieś ten czujnik to są chyba termowłączniki tak się zwą.Jak je znajdziesz bo są chyba 2 tak mi się wydaję to odłącz je i połącz na chwile ze sobą i jeżeli wentylator się włączy to znaczy że masz zepsuty czujnik (Termozłączniki) a jeżeli się nie włączy to możliwe że masz spalony silnik albo gdzieś przerwę prądu który ma iść do silnika od wentylatora.Sprawdź też termostat czy działa poprawnie"

na twoja rade odpowiem tylko jedno (choc juz po raz 3)
WENTYLATOR DZIALA WIEC TO NIE JEST WINA ZASILANIA

a co do podlizywania sie do Admina: nie bede komentowal tego twojego stwierdzenia, pokazales tylko ze nie potrafisz przyjac krytyki o swojej osobie.
nie do konca znasz sie na mechanice, ale radzisz kazdemu co mam robic.
szkoda tylko ze bez przemyslenia

Offline

 

#10 2012-05-19 09:13:37

 CzasiU

vwgagatek

Skąd: Kutno-GBW
Zarejestrowany: 2012-01-18
Posty: 51
auto: VW Polo 86C2F "ElenA"

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

koniu03 napisał:

CzasiU pozwol ze Ci wyjasnie czym rozni sie termowlacznik od czujnika temperatury.
1. termowlacznik zamontowany jest w chlodnicy i jego zadanie polega na zalaczaniu wentylatora gdy temperatura jest wyzsza od tej na ktora jest ustawiony.
2. czujnik temperatury znajduje sie (najczesciej) w krućcu a kruciec jest polaczony z ukladem zakniety (czyli gdy termostat jest zamkniety) i dzieki niemu na desce pojawia sie wysykosc temperatury na wskazniku.

Przecież cały czas o tym pisze,a co do czujnika temperatury to wiem że jest na krućcu głowicy,po prawej stronie na wężu w audi bodajże 3-pinowy czy tam ECU 2-pinowy.I nie pisałem że czujnik temp. jest gdzieś przy chłodnicy

koniu03 napisał:

a teraz pokaze twoje bledne rady oraz wyjasnia:
1 typ. czujnik (tutaj miales dobry strzal bo sie zgodzily z toba 2 osoby)
2 typ. bezpiecznik (wentylator dziala wiec bezpiecznik jest dobry)
3 typ. termostat (uszkodzony termostat nie ma wplywy za zbyt wczesne zalaczanie sie wentylatora - mozliwe tylko przegrzewanie lub niedogrzanie silnika)
4 typ. przewody (powtorze jeszcze raz ze wentylator dziala wiec to chyba nie przewody)

Pkt 2 i 4 pominę bo tu ci przyznam rację,pomyliło mi się z niedziałającym wentylatorem.Więc faktycznie mój błąd.
Pkt 3 Nie chodziło mi o to że termostat bezpośrednio załącza wentylator,jak termostat będzie zepsuty i nie otworzy obiegu cieczy chłodzącej
a do tego dojdzie popsuty czujnik temp. to jak pisałeś silnik się przegrzeje.Z drugiej strony jak będzie cały czas otwarty to wtedy silnik nie osiągnie normalnej temp. i tu masz znowu rację nie dogrzany silnik,a z ogrzewania np: zimą będzie leciało zimne powietrze.Więc reasumując termostat w jakimś stopniu działa na wentylator bo to czy wentylator się w ogóle załączy zależy od termostatu i o to mi chodziło.

koniu03 napisał:

i dochodzimy do konca tematu
piszac:
"Ja ci radzę sprawdzić najpierw bezpieczniki od wentylatora,wtyczkę czy nie spada i przewody.Przy chłodnicy masz gdzieś ten czujnik to są chyba termowłączniki tak się zwą.Jak je znajdziesz bo są chyba 2 tak mi się wydaję to odłącz je i połącz na chwile ze sobą i jeżeli wentylator się włączy to znaczy że masz zepsuty czujnik (Termozłączniki) a jeżeli się nie włączy to możliwe że masz spalony silnik albo gdzieś przerwę prądu który ma iść do silnika od wentylatora.Sprawdź też termostat czy działa poprawnie"

na twoja rade odpowiem tylko jedno (choc juz po raz 3)
WENTYLATOR DZIALA WIEC TO NIE JEST WINA ZASILANIA

Jak pisałem w Pkt 2 i 4 moja wina.Ale gdyby to sprawdził to dużo bym mu to zajęło.Maks 10 minut i nic go to nie kosztuję

koniu03 napisał:

a co do podlizywania sie do Admina: nie bede komentowal tego twojego stwierdzenia, pokazales tylko ze nie potrafisz przyjac krytyki o swojej osobie.

Cytuję:
"Więc skoro ja pokazuję swoją mądrość nad adminem,to ty teraz chyba chcesz się podlizać adminowi.Oboje wiemy że w jednym i drugim przypadku jest inaczej" nie wiem czy to zauważyłeś.Gdyby każdy miał takie samo zdanie i wszyscy by się zgadzali w jednym świat byłby monotonny.Mnie czy mój samochód każdy może krytykować ja nikomu nie zabraniam bo każdy ma swoje zdanie,tak samo jak tutaj.Na każdym
kroku spotykam się z krytyką mojego auta z strony rodziny i kolegów i to częściej niż ci się wydaję,bo mamy 21 wiek więc po co takim czymś jeździć i nie uważam że nie umiem przyjmować krytyki,w przeciwnym razie już bym dawno sprzedał polo.

koniu03 napisał:

nie do konca znasz sie na mechanice, ale radzisz kazdemu co mam robic.
szkoda tylko ze bez przemyslenia

Dla niektórych może się znam a dla innych nie.Nikt nie jest mózgiem w mechanice i każdy prędzej czy później popełnia błędy (jak to mówią człowiek uczy się na błędach),ale jak pisałeś wyżej Radzę a nie każę bo gdybym kazał to możesz tu się przyczepić ale ja radzę a osoba nie musi robić to co ja pisałem czy mówiłem bo ona robi to z własnej nieprzymuszonej woli i może się ze mną nie zgadzać.Moje rady nie naciągają osobę na jakąś stratę materialną bo ja nie każe komuś kupować części po kilka zł tylko żeby ruszył dupę i spędził te 10 minut przy swoim aucie,to nie jest chyba dużo no nie ?
Bo w samochodach często jest tak że jeżeli coś źle działa to nie jest to wina jednego urządzenia,a jeżeli już jest to na myśl przychodzi nam kilkanaście innych rzeczy które mogłyby się popsuć.Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam

Offline

 

#11 2012-05-19 10:56:19

 koniu03

Admin

6161367
Call me!
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 321
auto: ...: AUDI 90 :...
silnik: ...: 2,3 NG :...

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

CzasiU ale mi nie chodzi aby Ci dosrac tylko ze w dziale technicznym, osoby ktore maja problem z autem licza na to, ze tutaj sie czegos dowiedza, i dlatego wykazalem ci twoje zle sugestie abys na przyszlosc pisal bardziej przemyslane rady, bo czasami to mozna taki metlik zrobic ze szok.

zawsze zaczyna sie od podstawowych, najprostrzych metod sprawdzania, jak samochod nie chce odpalic to pierwsze co?? no sprawdzic czy jest paliwo, a dopiero pozniej czy jest iskra, czy paliwo dochodzi do ukladu, itp.

dobra rzecza jest to ze bardzo sie wykazujesz na forum doradzisz kazdemu co moze byc i za to wielki +
no ale niestety nie zawsze byly to przemyslane rady

3m sie
pozdrawiam

Offline

 

#12 2012-05-19 11:39:57

krolo

Admin

2013026
Skąd: Kutno
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 329
auto: mk2
silnik: gx
WWW

Re: Wentylator włącza się przy 80 stopniach

ZAMYKAM

bo wasza rozmowa do niczego nie prowadzi

Offline

 
  • Index
  •  » PROBLEMY
  •  » Wentylator włącza się przy 80 stopniach

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Weekend SPA w Ciechocinku